Třída: Živorodí – Placentalensis (Placentaliformes)
Vyvinuli se z vodních Krvesajů, ale hned na začátku svého vzniku se přesunuli na suchou zem. Jejich mozek disponuje vysokou inteligencí. Vyvinuly se jim složité pumpující plíce k přijímaní vzdušného kyslíku. Jsou oboupohlavní. Rozmnožují se pářením. Vyvinuly se jim pohlavní orgány a vajíčka zůstávají uvnitř těla samice. Embryo se vyvíjí uvnitř placenty, stejně jako u pozemských savců. Úspěšně se adaptovali k životu ve všech oblastech planety a vyvinuli se do nejrůznějších forem a rozmanitých tvarů.
Řád: Fosforidé – Phosphorusis (Phosphorusis): Jsou pro ně typické dvě hlavy – spodní a horní, tři páry kráčivých končetin, měkké slimákovité tělo, jeden nebo dva vymrštitelné choboty a v neposlední řadě fosforový orgán. Ten používají k orientaci v noční tmě, k orientaci v podzemí, ale i k oslepení nepřátel.
Čeleď: Lucerníkovití
Čeleď: Podzemákovití
Čeleď: Světlonošovití
Řád: Dvouhlavci – Twoheadsis (Duocapitibus): Vyznačují se dlouhým hadovitým tělem bez končetin a dvěma hlavami na dlouhém krku. Každá hlava má dva páry očí. Některé druhy se druhotně přizpůsobily životu ve vodě.
Čeleď: Štítovcovití
Čeleď: Hřívnáčovití
Čeleď: Bykanovití
Řád: Prakovníci – Slingers (Fundibulum): Vyznačují se prakovitým výrůstkem opatřeným pevnou pružnou gumou. Tento prak používají na obranu před dravci. Vystřelují z něj plody, kameny a různé předměty, které najdou. Předměty uskladňují ve velkém vaku, umístěném ve středu těla.
Čeleď: Jednoocí
Řád: Chapadlice – Tentaclesis (Tentaculusis): Vyznačují se roztažitelným kožním límcem za hlavou. Používají ho jak k zastrašování nepřátel, tak při soubojích o samice. Na hřbetě mají žahavá chapadla, kterými dokážou způsobit ošklivé popáleniny. Používají je k obraně i k lovu kořisti.
Čeleď: Límcovkovití
Řád: Létavci – Fliers (Flierisis): Létavci mají tělo pokryté řídkou srstí a zadní končetiny se jim přeměnily v opeřená křídla. Jsou schopni aktivního letu, ale létají hlavou dolů.
Čeleď: Pesoletovití
Čeleď: Jagondorovití
